Lekaren Slovensko
lekáreň online bez predpisu
Slovenské telefónne číslo:
Medzinárodné telefónne číslo:
Váš košík
€ 0.00

Najčastejšie kladené otázky

Sú liečivá, ktoré predávate na vašej stránke, rovnako kvalitné ako tie, ktoré dostať kúpiť v kamennej lekárni či u konkurencie? 

Za kvalitu našich výrobkov ručíme, čo potvrdzujú i dlhoročné pozitívne skúsenosti našich zákazníkov, ktorí sa vyjadrujú ohľadom kvality najčastejšie v superlatívoch. Jedná sa o identické liečivá, ktoré ste si možno predtým kupovali inde, akurát že u nás ich dostanete za lepšiu cenu. 

Prečo by som si mal kúpiť lieky online, keď môžem zájsť do lekárne? 

Azda najväčším pozitívom toho, že nebude musieť navštíviť lekáreň, je šetrenie času, a s tým spojené odbremenenie sa od otravných návštev lekární alebo lekára. Druhým dôvodom je, že vo väčšine prípadov sú lieky, ktoré kúpite online,  omnoho lacnejšie a neposlednom rade my od vás nepožadujeme žiadny lekársky predpis.

Potrebujem pri nákupe od vás lekársky predpis? 

Nie, všetky lieky, ktoré sa nachádzajú na našej stránke, je možné objednať si od nás bez potreby lekárskeho predpisu. Postačia nám vaše kontaktné údaje a potvrdená platba za tovar. 

Existuje nejaký limit na množstvo liekov pri nákupe cez vašu internetovú lekáreň?

Pri nákupe cez našu online lekáreň neexistuje žiadny limit toho, koľko alebo aké množstvo liečiv a našich produktov si môžete objednať. Objednaný tovar máte možnosť rozdeliť si na viacero balíčkov, prípadne je aj možné objednať si jeden veľký balík, ktorý obsiahne celú vašu objednávku. Je na vás, čo vám vyhovuje a pre čo sa rozhodnete.

Čo môžem urobiť, ak dodatočne zistím, že som zadal/a nesprávne údaje, napríklad adresu, e-mail a pod.? 

V prípade, ak nastane takáto situácia, najlepšie je bezodkladne nás o tom kontaktovať na náš firemný e-mail. Poviete nám presné číslo vašej objednávky, ktoré je pridelené každému, kto využíva naše služby. My sa následne pokúsime vaše údaje zmeniť podľa toho, ktoré údaje ste zadali nesprávne a želáte si ich opraviť. Zmena údajov na tie správne by nemala trvať dlhšie ako 24 hodín.

Ako mám postupovať v prípade, keď chcem zmeniť či úplne zrušiť svoju objednávku?

V prípade, ak sa stane, že chcete zmeniť svoju objednávku, alebo ju z nejakého dôvodu chcete zrušiť, najlepšie je takúto situáciu riešiť bezodkladne a postupovať nasledovne. Je nutné kontaktovať našich zamestnancov buď prostredníctvom e-mailu, alebo telefonicky. Príslušný pracovník vám poskytne všetky potrebné informácie a možnosti v súlade s aktuálnymi podmienkami.

Je v prípade zasielania vašich produktov je možné využiť aj rýchlejšie alebo tzv. expresné doručenie?

V spoločnosti lekarenslovensko.com sa snažíme vyjsť našim zákazníkom čo najviac v ústrety, takže samozrejme, za primeraný poplatok môžete využiť služby takzvanej zrýchlenej expresnej zásielky, ktorá by mala doraziť priamo k vám do 5 až 7 pracovných dní. Zásielka sa tak zrýchli približne o 10 pracovných dní v porovnaní s bežnou čakacou lehotou, ktorá je obvykle 15 až 23 pracovných dní. Je preto na zváženie, či chcete a môžete čakať, alebo sa rozhodnete pre promptné doručenie za prijateľný poplatok.

Existuje vo vašej online lekárni možnosť nákupu i na dobierku? Chcem radšej zaplatiť za tovar, až keď si ho viem fyzicky prevziať.

V našej spoločnosti preferujeme platbu kartou online. Podporujeme možnosti Visa, Visa Debit, Master Card, Master Card Debit i American Express. Platbu na dobierku nepreferujeme, ale ak si to zákazník želá, vieme mu vyjsť v ústrety a je možné využiť aj platbu dobierku.

Čo znamená, keď sú vaše produkty označované ako takzvané generiká alebo generikum?

Na trhu je dnes obrovské množstvo kadejakých produktov a je veľmi ťažké sa vo všetkých vyznať. Najjednoduchším vysvetlením je predstaviť si, že existuje určitý druh lieku vyrábaný konkrétnym výrobcom s obsahom špecifickej účinnej látkou, zatiaľ čo generikum daného produktu obsahuje rovnakú účinnú látku, ako má pôvodný výrobok, len sa liek inak nazýva a zvyšné zloženie sa môže jemne odlišovať. V zásade sa však dá povedať, že sa jedná o to isté. Na predaj máme napríklad originálnu Viagru a máme generickú Viagru. Rozdiel je len v trochu rozličnom zložení, ale účinná látka Sildenafil je v obidvoch prípadoch úplne rovnaká. 

Kde sa dozviem presné dávkovanie liekov?

Zloženie a dávkovanie liekov je rozpísané podrobne na príbalovom letáku, ktorý vám bude doručený spolu s daným liekom. Takisto na ňom bude uvedené presné zloženie, vedľajšie účinky a odporúčaná denná dávka. O týchto veciach sa môžete rovnako dozvedieť na našich stránkach, ale najdôležitejšie informácie nájdete na príbalovom letáku každého produktu. Príbalové letáky sú veľmi zrozumiteľné a nemal by byť žiadny problém nájsť si informácie, ktoré práve potrebujete.

Môžem si byť istý/á, že o tom, že si od vašej spoločnosti objednávam lieky, sa nikto pri preberaní zásielky nedozvie?

Dbáme o to, aby sme pri balení našich výrobkov a liečiv nikdy na obale zásielky nespomínali, že sa jedná o medikamenty alebo nejaké podobné látky. Naše balenia sú stopercentne diskrétne a nie je možné, aby niekto zistil, čo sa vo vnútri nachádza bez toho, aby balíček neotvoril. To znamená, že si bez akýchkoľvek rozpakov môžete svoje liečivá poslať trebárs do práce, kancelárie alebo kdekoľvek chcete. Nik sa nedozvie, čo sa vo vnútri nachádza.

Je možné si prevziať vaše produkty osobne na pobočke?

Možné to je, ale pre Slovákov by to bolo asi veľmi náročné a nelogické, pretože máme naše sklady rozložené po celej Európe, či už je to Nemecko, Litva alebo Veľká Británia. Takže cestovanie do týchto krajín kvôli našim produktom je prinajmenšom veľmi nepravdepodobné. Pravdou je, že najjednoduchší spôsob je objednávka a platba cez internet, ktorú využíva drvivá väčšina našich kupujúcich.

Dá sa na vašich stránkach zanechať či už pozitívny alebo negatívny komentár a recenzia?

Samozrejme, na našich stránkach je možné zaznamenať váš názor alebo postreh. Ďalšou možnosťou je napísať na našu e-mailovú adresu a my vašu recenziu uverejníme. Prípadne sa môžete vyjadriť na našom facebookovom profile, ako mnoho iných spokojných priaznivcov našich výrobkov. Každý váš postreh alebo komentár bude braný do úvaha a my sa budeme snažiť prispôsobovať naše výrobky tomu, ako to vyhovuje vám, našim klientom.

Sú recenzie na vašich stránkach od reálnych ľudí? 

Určite áno. Aj keď vieme, že existuje veľa stránok, ktoré si hodnotenia píšu sami, u nás takéto podvody a zavádzania nehrozia. Našu online lekáreň denne navštívia stovky ľudí a niekoľkí z nich sa radi podelia o svoje pocity a skúsenosti s užívaním našich produktov. Naši zákazníci sú reálni ľudia, ktorí zažívajú skutočné výsledky a mnohokrát aj zmenu života vďaka našim produktom. Nejednému sa naozaj otočil život o 180 stupňov po tom, ako vyskúšal naše liečivá, preto sa o svoju radosť chce podeliť aj s okolitým svetom.

Ako mám postupovať pri reklamácií?

Čo sa týka reklamačného poriadku, naša spoločnosť postupuje samozrejme podľa zákonov Slovenskej republiky a podľa reklamačného poriadku, ktorý sa štandardne uplatňuje pri nákupe zo zahraničia, a to konkrétne z krajín Európskej únie. V prípade prijatia reklamácie máte zo zákona právo na vyjadrenie do 30 dní. Vaše reklamácie nám máte možnosť zasielať e-mailom či písomne. Na reklamácie odpovedá naše reklamačné oddelenie.

Aká je reklamačná doba pri vašich výrobkoch?

Pre naše výrobky platí klasická dvojročná reklamačná doba. Rovnaká, aká sa uplatňuje na ostatné výrobky predávané v Európskej únií. Reklamačná doba začína plynúť odo dňa, kedy bol výrobok prevzatý vami ako spotrebiteľom.

Je možné tovar vrátiť?

Ak je produkt, ktorý sme vám dodali, chybný, nefunkčný alebo inak poškodený, či nezodpovedá  opisu podľa ktorého ste si ho zakúpili, kontaktujte náš zákaznícky servis. Podľa právnych predpisov EÚ vám ho obchodník musí opraviť, nahradiť, znížiť jeho cenu alebo vám vrátiť peniaze. Ak ste si kúpili náš výrobok online, podľa právnych predpisov máte nárok na to, aby ste daný výrobok mohli vrátiť bez udania dôvodu, a to do 14 pracovných dní odo dňa, keď vám bol výrobok fyzicky doručený.

Môj účet